Znajdziesz tutaj następujące informacje:
CIJ oznacza ciągły druk atramentowy (ang. Continuous inkjet). Drukarka atramentowa tworzy strumień małych kropelek atramentu i wybiórczo nanosi niektóre z tych kropelek na produkt, formując z nich w ten sposób drukowane znaki. Niewykorzystane kropelki są zawracane do drukarki, aby ostatecznie mogły być znowu włączone w strumień atramentu.
Drukarki CIJ ładują elektrycznie poszczególne krople atramentu, które tworzą nadruk. Każda kropla niosąca swój określony ładunek przelatuje przez pole magnetyczne generowane wewnątrz głowicy drukującej. Wielkość przyłożonego ładunku decyduje o stopniu odchylenia kropli w tym polu. Krople, które uległy największemu odchyleniu, tworzą górny wiersz nadruku lub górne części znaków w nadruku jednowierszowym. Krople, które uległy niewielkiemu odchyleniu, tworzą dolne wiersze nadruku lub dolne części znaków nadruku jednowierszowego. Krople, które nie zostały naładowane, nie są odchylane i wpadają do wnętrza głowicy, skąd powracają do systemu tuszu.
Drukarki CIJ można wykorzystywać do drukowania na produktach papierowych, tworzywach sztucznych, metalu, szkle itp. Typowe zastosowania obejmują znakowanie pojemników na mleko, puszek na napoje, produktów farmaceutycznych, małych pudełek kartonowych, przewodów i niewielkich elementów.
Drukarki CIJ nigdy nie dotykają produktu. Drukarka atramentowa natryskuje atrament w powietrzu po jednej kropli w określonym układzie, dzięki czemu na przesuwającym się produkcie zostaje nadrukowany kod, który został zaprogramowany w drukarce. Zwykle odległość głowicy drukarki od produktu wynosi ok. 4 mm (3/16 cala).
Różnica między drukiem CIJ oraz DOD polega na tym, że w drukarkach CIJ atrament krąży w sposób ciągły od systemu płynów przez głowicę drukującą i z powrotem do systemu płynów. W technologii DOD atrament jest rozpraszany tylko podczas drukowania.
Technologia LCM, czyli drukowanie dużych znaków (ang. Large Character Marking), jest też czasem nazywana technologią DOD, czyli drukowaniem na żądanie (ang. Drop on Demand). Drukarki dużych znaków wykorzystuje się zwykle do znakowania opakowań wtórnych, które wymagają użycia większej czcionki. Wysokość czcionek w druku CIJ zwykle mieści się w zakresie od 0,3 cm (1/8 cala) do 1,27 cm (½ cala), natomiast wysokość znaków w druku LCM może wynosić ponad 5,0 cm (2 cale).
W przypadku większości drukarek atramentowych CIJ firmy Videojet zalecana odległość od końca głowicy drukującej drukarki CIJ do znakowanego produktu wynosi ok. 4 mm (3/16 cala). Gdy odległość głowicy drukującej od produktu wynosi mniej niż 4 mm (3/16 cala), nadruk jest mniejszy, a krople atramentu umieszczone są bliżej siebie. Gdy głowica drukująca znajduje się w odległości większej niż 4 mm (3/16 cala), wysokość znaków się zwiększa, a krople atramentu są bardziej od siebie oddalone i nanoszone z mniejszą dokładnością.
Karty charakterystyki substancji niebezpiecznych dla płynów Videojet są łatwo dostępne do pobrania w formacie Adobe® Acrobat® Reader™ tutaj.
Firma Videojet oferuje bogaty wybór detektorów przeznaczonych do różnych rodzajów produktów. Najczęściej używane są czujniki fotoelektryczne wykorzystujące wiązki podczerwieni do wykrywania produktu przesuwającego się po linii. Oferujemy także detektory metali do wykrywania produktów metalowych oraz małe czujniki wykorzystujące wiązkę światłowodową do wykrywania znaków kontrolnych w produkcie. Więcej informacji na temat detektorów produktów można uzyskać, kontaktując się z działem obsługi klienta firmy Videojet pod numerem: 22-886-00-77.
Wystarczy zadzwonić pod numer 22-886-00-77 i postępować zgodnie ze wskazówkami automatycznej centrali, aby uzyskać połączenie z Obsługą klienta.